top of page

SEVDİĞİM FİKİRLER VE DETAYLAR... 

Küçük detaylar muhteşem sonuçlar yaratır!

Ev sahibi olma aşamasında, gezdiğiniz seçenekleri daha başka gözle değerlendirmenize yarayacak harika detayları sizin için bu sayfada derlemek istedim. Örneklerine denk geldikçe düzenli olarak güncellenen bu sayfayı takip etmenizi öneririm;)

Bahçe?

Bazen bahçe olsun diye tuttursak da bize uygun ev ile bahçe beklentimiz aynı paralel de ihtiyaçlarımızı karşılamayabilir. Bu durumlara uygun düşecek bir örnek olduğunu düşündüğüm yandaki örnek bahçe detayları belki bu konuda bir umuda sebep olabilir.

Havuz?

Farkındaysanız havuz sorununa bile tatlı bir teselli çözümü bulunmuş. Emin olun yaratıcılık bütçenin de önüne geçecek önemli bir unsurdur.

Bahçe Mobilyası?

Bahçe mobilyasını da ilkel yöntemler (?) ile muhteşem bir hale getiren, tasarımsal ama basit çözümler var. Üstelik bu tür örnekler artık mimarların da tasarım ve uygulama çözümleri arasında yer alarak en normalinden en lüksüne kadar evlerin mimari detaylarında göze çarpmakta. 

Alçıpan ya da tuğla türevi malzemeler mobilya gibi detayların da yerini

tutabilir mi?

Bugüne kadar bir evi yeniden dekore etmek zemin döşemeden, yeni konsepte uyacak mobilya unsurlarına kadar detaylı ve masraflı bir unsurdu. Şimdilerde eski akdeniz tarzı evlerin dekorasyon öğelerinin tekrar ele alındığı ve minimalist bir yaklaşımla yeniden yorumlandığı bir dönemdeyiz. Eğer doğru ustaları bulur ve işinizi kendiniz yaparsanız çok ama çok uygun rakamlara mal olan muhteşem sonuçlar çıkarmanız kaçınılmaz!

Yan oyuncular ahşap ve hasırın olaya son noktayı koyuşu...

Yanda yer alan fotoda mutfak yorumlaması yapılmış. Yazlık ya da haftasonları dinlenme amaçlı kullanılan evlerde neden olmasın dedirten bir duruşu var. Aynı mutfak çözümünü ufak farklılıklarla salonunuzda TV ünitesi ya da kitaplık olarak da düşünmek mümkün. Neden olmasın?  

Ayrıca

Tüm bu bahsettiğim basit detaylar ahşap ve hasır dokunuşları ile buluşunca olayı bambaşka bir noktaya nasıl taşımış, bunu da gözardı etmeyelim tabi.

bottom of page